Kardio a body training

Trénink posilující srdečně-cévní a zároveň dýchací systém. Můžeme ho také nazývat jako aerobní aktivitu, podle zaměření také s anaerobními prvky.  Neměl by chybět v žádném tréninkovém plánu.

Aerobní aktivita je jakákoliv sportovní činnost prováděná se střední intenzitou, zvýšenou tepovou frekvencí a po určitý časový úsek, který je delší, než 15 minut. Ideální minimum je 40 minut. Takovýto trénink probíhá v tepové frekvenci v rozmezí 40-60% maximální tepové frekvence. Budujeme si tak vytrvalost a výkonnost a trénink je ideální pro hubnutí a můžeme tak pracovat na své ideální postavě.


Anaerobní prvky, jako například výskoky, rychlé starty, angličáky, techniky inspirované atletickým tréninkem, tedy prvky prováděné s maximální intenzitou a vysokou tepovou frekvencí, která může vyšplhat nad 80% maximální tepové frekvence, jsou také nedílnou součástí kardio tréninku.  Můžeme to také nazývat třeba práce s tepovou frekvencí anebo intervalový trénink. Každopádně takovýto trénink kromě vytrvalosti posiluje výrazně srdečně-cévní systém, zvětšuje kapacitu plic a rozvíjí svalovou sílu.


Výhody pravidelného kardio tréninku
 Celkové zvýšení vytrvalosti a výkonnosti
 Snížení klidového a zátěžového tepu
 Snížení krevního tlaku
 Zlepšení průtoku krve a látkové výměny
 Posílení srdečního svalu a výkonu plic
 Snížení cholesterolu
 Redukce tukových zásob
 Snížení hladiny stresových hormonů díky uvolněným endorfinům

Rezervaci proveďte na čísle